X
تبلیغات
رایتل

هفت مُسکن گیاهی فوق العاده

پنج‌شنبه 16 دی 1395 ساعت 02:21

پوست درخت بید حاویِ سالیسین است و برای درمان سردرد بسیار مؤثر است. سالیسین اثری شبیه به آسپرین دارد و به همان شیوه التهاب را کم می‌کند. توصیه می‌شود هر چهار ساعت حدود 120-240 میلی‌گرم سالیسین مصرف شود.
 
 ورزشکاران دائماً برای کاهش درد از ایبوپروفن استفاده می‌کنند. اما تنها ورزشکاران نیستند که از داروهای ضدالتهاب استفاده می‌کنند. در آمریکا بیش از 30 میلیون نفر برای درمان سردرد، گرفتگی عضلانی، صدمات و ورزشی و ... از داروهایی مانند ایبوپروفن، آسپیرین و ناپروکسن استفاده می‌کنند.
 
به گزارش فرادید، علت اصلی درد، التهاب است. این نوع داروها با استفاده از آنزیم‌های ضدالتهاب، درد را تسکین می‌دهند. اما مشکل این داروها عوارض جانبی است؛ مانند خونریزی معده، حمله قلبی، صدمه به کلیه، سکته مغزی، عدم تعادل هورمونی.مصرف این داروها برای دوره‌های بیش از چند ماه توصیه نمی‌شود.
 
خوشبختانه می‌توانید درمان‌های طبیعی را امتحان کنید. این روش‌ها کاملاً امن و در کاهش درد و التهاب بسیار مؤثرند.
1. گل مینا و پوست درخت بید سفید
پوست درخت بید حاویِ سالیسین است و برای درمان سردرد بسیار مؤثر است. سالیسین اثری شبیه به آسپرین دارد و به همان شیوه التهاب را کم می‌کند. توصیه می‌شود هر چهار ساعت حدود 120-240 میلی‌گرم سالیسین مصرف شود. برای درمان درد در کودکان استفاده نشود. گل مینا نیز سردرد را کاهش می‌دهد. رگ‌های مغز را آرام کرده و انقباض را از بین می‌برد که خود عامل اصلیِ میگرن است. تحقیقات نشان داده 16 هفته درمان با گل مینا، تعداد حملات میگرن را به کمتر از سه بار در ماه کاهش می‌دهد. مزیت گل مینا این است که علاوه بر درمان میگرن‌ها موجود، از حملات جدید جلوگیری می‌کند. توصیه می‌شود هرروز 150 میلی‌گرم مصرف شود.
2. کندر
گیاه کندر دردهای خفیف و مزمن را تسکین می‌دهد. این گیاه تولید ترکیبات التهابی را کم می‌کند. از فرمولی استاندارد برای تهیه دارو استفاده کنید و روزانه 750 میلی‌گرم در سه مرتبه مصرف کنید.
3. کورکومین
کورکومین ماده فعالی در زردچوبه است که التهاب را مهار کرده و توانایی بدن در مبارزه با التهاب‌ها را بهبود می‌دهد. از نظر علمی ثابت‌شده که کورکومین درد مزمن را کاهش داده و مانع بیماری‌های قلبی، دیابت و آلزایمر می‌شود. روزانه 500 میلی‌گرم از این ماده را در سه وعده مصرف کنید. برای تأثیر بهتر، توصیه می‌شود کورکومین با بروملین مصرف شود. بروملین آنزیمی است که خواص ضدالتهابی دارد و در آناناس موجود است.
4. زنجبیل
زنجبیلِ معجزه‌آسا آنزیم‌هایی دارد که از تولید ترکیبات ضدالتهابی جلوگیری می‌کند. گفته می‌شود چای، ادویه یا آب‌نبات‌های زنجبیلی تأثیری بر کاهش درد ندارند. اگر درد زیادی را تحمل می‌کنید، روزی دو گرم زنجبیل خالص بخورید. اگر از بیماری‌های مزمن رنج می‌برید، روزانه یک گرم زنجبیل را در سه وعده (صبح، ظهر، شب) مصرف کنید.
5. همیشه‌بهار کوهی (آرنیکا)
قرن‌هاست که از این گیاه برای خواص دارویی‌اش استفاده می‌شود. از گل زرد گیاه آرنیکا گرفته می‌شود که در ناطق کوهستانی اروپا می‌روید. آرنیکا حاویِ سزکوییترپن لاکتون است که ایمنی را بهبود داده و از التهاب جلوگیری می‌کند. برای درمان آسیب‌های شدید، از ژل یا کرم آرنیکا حدود سه بار در روز استفاده کنید.
6. امگا 3
اسیدهای چرب امگا3 برای کاهش طولانی‌مدت درد مناسب‌اند. زیرا بدن این اسیدهای چرب را تجزیه کرده و آن‌ها را به ترکیبات ضدالتهابی تبدیل می‌کند. امگا3 در بذرکتان، شاهدونه و ماهی‌های آب سرد (ماهی آزاد، ساردین، خال مخالی) وجود دارد. اما می‌توانید قرص‌های مکمل آن را نیز مصرف کنید. برای سلامت کلی، روزانه 1500 میلی‌گرم استفاده کنید. اگر درد شدید دارید، روزی 3000 میلی‌گرم استفاده کنید.
7. پنجه شیطان
نوعی میوه بومیِ آفریقاست که تیغ‌های قلاب مانند دارد که ممکن است در پوست‌گیر کنند و سبب ایجاد درد شوند. اما اگر به‌عنوان یک درمان طبیعی از آن استفاده کنید، درد را کم می‌کند و در تسکین کمردرد و کاهش ورم مفاصل بسیار مؤثر است. ترکیباتِ فعال در پنچه شیطان، خواص ضد درد قوی دارند. این گیاه را خشک کرده روزانه 400 میلی‌گرم مصرف کنید. افرادی که زخم معده دارند، قبل از مصرف با پزشک مشورت کنند.

ارتباط لیمو ترش و تختخواب!

پنج‌شنبه 16 دی 1395 ساعت 02:20

لیمو دارای ترکیبی به نام لیمونن است که به تسکین مشکلات تنفسی مرتبط با آسم، سرما خوردگی، یا آلرژی ها کمک می کند.
 
به جای آن که کنار تختخواب خود را با انواع مختلف وسایل الکترونیکی پر کنید می توانید یک لیمو را برش داده و این برش ها را در کنار تختخواب قرار دهید. لیمو نه تنها بوی طراوت بخشی دارد، بلکه رایحه و عطر آن برای بدن انسان نیز خوب است.
 
به گزارش گروه سلامت عصر ایران به نقل از "لیو لاو فروت"، لیمو دارای ترکیبی به نام لیمونن است که به تسکین مشکلات تنفسی مرتبط با آسم، سرما خوردگی، یا آلرژی ها کمک می کند. با گذاشتن برش های لیمو کنار محل خواب خود صبح روز بعد متوجه صاف‌تر و باز‌تر بودن مسیرهای هوایی و گلوی خود خواهید شد.
 
در شرایطی که قرار دادن برش های یک لیموی تازه در کنار تختخواب می تواند کمک حال شما باشد، استفاده از روغن عصاره ای لیمو حتی از کارایی بیشتری برخوردار است.
 
به لطف ترکیب لیمونن، که در پوست بیشتر میوه های خانواده مرکبات به ویژه لیمو یافت می شود، روغن عصاره ای لیمو فواید سلامت مختلفی را می تواند برای بدن انسان به همراه داشته باشد.
فواید سلامت رایحه درمانی لیمو
کاهش اضطراب و استرس با استفاده از فعال سازی یک گیرنده آدنوزین A (2A) در غشاهای سلولی. کمبود فعال سازی این گیرنده ها با بی خوابی، اضطراب، و اختلال در انتقال دوپامین مرتبط است.
 
تقویت عملکرد شناختی. نتایج یک مطالعه نشان داده است که مصرف بادرنجبویه که رایحه ملایم لیمویی دارد می تواند خلق و خو و عملکرد شناختی افراد به شیوه ای وابسته به میزان دوز و مدت زمان بهبود ببخشد.
 
تسکین و پیشگیری از آسم. لیمونن به الکترون های اضافی متصل می شود و مولکول های ازن را تخلیه می کند. نتایج یک مطالعه نشان داده است که استنشاق لیمونن واکنش های آسم را متوقف کرده و التهاب را کاهش می دهد.
 
با توجه به ویژگی های ضد التهابی می تواند به عنوان یک تسکین دهنده موثر درد مورد استفاده قرار بگیرد.
 
بدون استفاده از مواد شیمیایی مضر که می توانند در سیستم غدد درون ریز اختلال ایجاد کرده و مشکلات تنفسی و پوستی را موجب شوند، هوا را خوشبو و تازه می سازد.
 
باکتری هایی که موجب شکل گیری بیماری های استرپتوکوکی، استافیلوکوکی و سینه پهلو می شوند را از بین می برد. رایحه درمانی لیمو رشد این قبیل باکتری ها را مهار کرده و از چسبیدن آنها به سطوح پوشش داده شده با بزاق پیشگیری می کند.
 
از رشد سرطان در پستان و کبد جلوگیری می کند. گیرنده های بو در سلول های کبد به لیمونن واکنش نشان می دهند و رشد سلولی سرطان را با افزایش تراکم کلسیم داخل سلول کاهش می دهند. لیمونن محلول در چربی است و از این رو، در بافت های چربی مانند بافت پستان جمع می شود و عملکرد NF-kappaB (مولکولی که در زمان نیاز همانند یک آمبولانس عمل می کند) را تقویت می کند.
 
دافع طبیعی حشرات. حشره کش ها می توانند حاوی مواد مضر برای سلامت انسان باشند و بنابر توصیه ها نباید با پوست تماس داشته باشند، از تنفس آنها باید پرهیز کرد و به صورت مستقیم نباید به سمت بدن اسپری شوند. از لیمو یا روغن عصاره ای لیمو می توانید به عنوان یک دافع طبیعی حشرات استفاده کنید.
 
کاهش فشار خون. این مورد نیز با آثار آرامش بخش رایحه درمانی لیمو در ارتباط است و بو کردن روغن عصاره ای لیمو یا خود لیمو می تواند به کاهش فشار خون و آرامش بیشتر بدن منجر شود.
 
روغن عصاره ای لیمو را می توان برای موارد زیر نیز استفاده کرد:
 
پاکسازی و تمیز کردن خانه
 
پاکسازی و از بین بردن شوره سر و تغذیه پوست سر
 
تسکین گلودرد
 
درمان یک عفونت تخمیری
 
پاکسازی و بهبود رنگ پوست
 
چه قصد داشته باشید یک درخت لیمو پرورش دهید، چند برش لیمو در کنار تختخواب خود قرار دهید، یا از روغن عصاره ای لیمو در اطراف خانه خود استفاده کنید، بدون تردید از فواید شگفت انگیز این میوه فوق العاده برخوردار خواهید شد.

ادویه کاری چگونه باعث مرگ سلولهای سرطانی می‌شود؟

پنج‌شنبه 16 دی 1395 ساعت 02:19

به گفته کارشناسان تغذیه، خوردن ادویه کاری می‌تواند به کشتن انواع خاصی از سلول‌های سرطانی بدون نیاز به شیمی درمانی کمک کند.به گزارش ایسنا، تحقیقات اخیر نشان می‌دهد که کپسایسین، یک عنصر موجود در ادویه جاتی مانند فلفل قرمز تند و فلفل معمولی می‌تواند به مهار رشد سلول‌های سرطانی و مرگ تعداد زیادی از سلول‌های سرطان پستان کمک کند.
 
پیشتر نیز محققان طی انجام پژوهش‌های مختلف از خواص شگفت انگیز این ادویه بر روی سلول‌های سرطانی آگاه شده بودند و اکنون به چگونگی درمان سرطان با این ماده اعجاب انگیز خواهیم پرداخت.
 
در حال حاضر، شیمی درمانی تنها گزینه درمان برای تهاجمی‌ترین نوع سرطان پستان یعنی سرطان پستان سه‌گانه منفی (Triple Negative Breast Cancer) است اما یک تیم از محققان دانشگاه رور بوخوم در آلمان با انجام یک آزمایش بر روی سلولهای سرطانی سه گانه منفی کشف کردند که نوع خاصی از گیرنده‌ها به نامTransient Receptor Potential Channels (TRPV1) توسط کپسایسین فعال می‌شوند.
 
آنها کپسایسین را روزانه و در ساعات معینی به این سلول‌ها اضافه کرده و یک سری از واکنش‌هایی را مشاهده کردند که در آن سلول‌های سرطانی به آرامی تقسیم شدند.
 
تعداد زیادی از این سلول‌ها طی این فرآیند از بین رفته و حرکت و گسترش آنها در سراسر بدن متوقف شد.
 
به گفته محققان این پژوهش، از گیرنده‌های TRPV1 می‌توان به عنوان یک رویکرد جدید در درمان سرطان استفاده کرد.
 
سرطان پستان سه گانه منفی (Triple Negative Breast Cancer) یک حالت خاص است که هیچکدام از گیرنده‌های استروژن و پروژسترون یا ژن HER2 را ندارد. این حالت به طور متوسط در ۲۰ درصد موارد سرطان پستان دیده می شود.
 
متاسفانه سرطان پستان سه گانه منفی سخت‌ترین نوع سرطان بوده که تاکنون درمانی برای آن پیدا نشده است. اما درمان با کپسایسین می‌تواند امید تازه‌ای را برای بیماران مبتلا به این نوع از سرطان بوجود آورد.

فواید سرکه سیب و نحوه ی مصرف آن

پنج‌شنبه 16 دی 1395 ساعت 02:19

سرکه سیب از تخمیر میوه سیب به دست می آید و به دلیل دارا بودن اسید استیک بالا رنگ و طعم آن شبیه این میوه است. سرکه سیب برای مقابله با دیابت، سرطان، مشکلات قلبی و میزان بالای کلسترول خون و اضافه وزن مفید است. در این مطلب به گوشه ای از خواص این سرکه می پردازیم. لطفاً با ما همراه باشید.

سرکه سیب برای مقابله با مشکلات معده
اگر یک مشکل باکتریایی باعث بروز اسهال می شود سرکه سیب می تواند برای رفع آن موثر باشد چون حاوی خواص آنتی بیوتیکی است. به عقیده بسیاری از متخصصان طب سنتی سرکه سیب حاوی پکتین است و به همین دلیل به کاهش اسپاسم روده ها کمک می کند. یک تا دو قاشق غذاخوری سرکه سیب را در آب یا آب سیب حل کرده و میل کنید تا مشکلات مربوط به معده تان برطرف شود.
سرکه سیب برای رفع سکسکه
اگر بی وقفه سکسکه می کنید به سراغ سرکه سیب بروید. طعم تیز این سرکه یک روش موثر برای مقابله با سکسکه است. این ماده باعث تحریک عصب های موجود در گلو که عامل اسپاسم ها هستند، شده و آن را برطرف می کند.
سرکه سیب برای تسکین گلودرد
به محض اینکه احساس ناراحتی و سوزش در گلو داشتید به سراغ سرکه سیب بروید. چون اکثر میکروب ها نمی توانند در محیط اسیدی ناشی از مصرف سرکه سیب زنده بمانند. برای این کار کافی است که یک چهارم فنجان سرکه سیب را با یک چهارم فنجان آب گرم ترکیب کرده و در طول روز به طور مرتب غرغره کنید.
سرکه سیب برای کاهش میزان کلسترول خون
اگر غذاهای چرب و سنگین می خورید باید حواستان به چربی خونتان باشد. نتایج پژوهش ها نشان می دهد که اسید استیک موجود در سرکه سیب باعث کاهش کلسترول بد خون می شود. نتایج یک پژوهش ژاپنی نیز ثابت کرده است مصرف روزانه سرکه سیب می تواند باعث کاهش کلسترول خون شود.
سرکه سیب برای مقابله با سوءهاضمه
اگر غذای چربی آماده کرده اید، قبل از مصرف آن مقداری سرکه سیب بخورید. این کار از بروز مشکلات گوارشی و بدهضمی پیشگیری می کند. برای این کار یک قاشق چایخوری عسل و 1 قاشق چایخوری سرکه سیب را در یک فنجان آب ولرم مخلوط کرده و نیم ساعت قبل از ناهار یا شام سنگین و چرب میل کنید.
سرکه سیب برای باز کردن بینی کیپ شده
اگر این بار بینی تان کیپ شد به سراغ سرکه سیب بروید. این سرکه حاوی پتاسیم است که باعث روان شدن خلط ها شده و اسیداستیک آن مانع از تکثیر باکتری ها (عامل احتقان بینی) می شود. 1 قاشق چایخوری سرکه سیب را در یک فنجان آب ریخته و برای رفع احتقان سینوس ها بنوشید.
سرکه سیب برای کاهش وزن
 
سرکه سیب برای کاهش وزن مفید است. اسیداستیک باعث کاهش اشتها شده و سوخت و ساز بدن را افزایش می دهد. این سرکه همچنین به کاهش احتباس آب در بدن نیز کمک می کند. محققان بر این عقیده هستند که سرکه سیب در هضم نشاسته مداخله کرده و به این ترتیب کالری کمتری وارد گردش خون می شود.
سرکه سیب برای رفع شوره سر
حالت اسیدیته سرکه سیب باعث تغییر pH پوست سر شده و تکثیر شوره را کاهش می دهد. یک چهارم فنجان سرکه سیب را با یک چهارم لیوان آب مخلوط کرده و در یک آبپاش بریزید و به پوست سر اسپری کنید. موهایتان را در یک دستمال یا حوله نرم پیچیده و به مدت 15 دقیقه تا یک ساعت صبر کنید. سپس موها را با شامپوی همیشگی خود شستشو دهید. این کار را دو بار در هفته انجام دهید.
سرکه سیب برای مقابله با جوش و آکنه
سرکه سیب یک تقویت کننده طبیعی است که پوست را سالم نگه می دارد. خواص ضدباکتریایی آن به کنترل آکنه کمک می کند. علاوه بر این وجود اسیدمالیک و اسیدلاکتیک در این سرکه باعث نرمی و لایه برداری از پوست می شود. در نهایت اینکه سرکه سیب pH پوست را تنظیم کرده و باعث کاهش لکه های قرمز می شود.
سرکه سیب برای افزایش انرژی
ورزش زیاد و حتی استرس شدید باعث افزایش اسیدلاکتیک در بدن شده و خستگی ایجاد می کند. جالب است بدانید که اسیدآمینه های موجود در سرکه سیب مانند پادزهر عمل کرده و اسیدلاکتیک را کاهش می دهند. سرکه سیب حاوی میزان قابل توجهی پتاسیم و آنزیم هایی است که به تسکین و برطرف کردن خستگی کمک می کند. بار دیگر که احساس خستگی زیادی کردید می توانید یک تا دو قاشق سرکه را در یک کاسه سوپ سرد یا یک لیوان آب بریزید و نوش جان کنید.
سرکه سیب باعث کاهش اسپاسم های شبانه می شود
گرفتگی عضلانی اغلب به دلیل کمبود پتاسیم بروز می کند. سرکه سیب حاوی میزان زیادی پتاسیم است. می توانید 2 قاشق غذاخوری سرکه سیب را با 1 قاشق چایخوری عسل در یک فنجان آب ولرم مخلوط کرده و برای تسکین کرامپ های شبانه میل کنید.
سرکه سیب برای رفع بوی بد دهان
اگر با مسواک زدن و استفاده از دهانشویه بوی بد دهانتان برطرف نمی شود سرکه سیب را امتحان کنید. برای این کار یک قاشق چایخوری سرکه سیب را در آب حل کرده (اگر مشکلی ندارید به طور خالص) و میل کنید. همچنین می توانید با سرکه سیب دهانشویه کنید. این کار باعث خنثی شدن باکتری های ایجادکننده بوی بد دهان می شود.
سرکه سیب برای کنترل قندخون
نتایج بررسی های متعدد نشان می دهند که نوشیدن چند جرعه سرکه سیب باعث کنترل میزان قند خون می شود. محققان متوجه شدند افراد مبتلا به دیابت نوع 2 که انسولین مصرف نمی کنند با مصرف دو قاشق غذاخوری سرکه سیب قبل از خواب می توانند قندخون پایین صبحگاهی را کنترل کنند. علاوه بر این افرادی که دچار حالت مقاومت به انسولین هستند نیز با مصرف ترکیب سرکه سیب و آب قبل از مصرف غذای سرشار از قند می توانند به کنترل قند خون بعد از غذا کمک کنند.
سرکه سیب برای سفید شدن دندان ها
اگر می خواهید لبخندتان مانند هنرپیشه ها شود و دندان های سفیدی داشته باشید صبح ها دهانتان را با سرکه سیب بشویید. سرکه سیب باعث تمیزی و سفیدی دندان ها شده و باکتری های موجود در دهان و لثه ها را خنثی می کنند. البته در این کار زیاده روی نکنید تا به مینای دندانتان آسیب نرسد.

مضرات نور ال ای دی برای سلامتی

پنج‌شنبه 16 دی 1395 ساعت 02:16

نورهای ال ای دی سطوح بالایی از تشعشع در نوار آبی شعاع نور رنگین کمان است که طی زمان می تواند به شبکیه چشم صدمه بزند.
متخصصان معتقدند نور LED می تواند تاثیرات شدیدی بر روی بینایی و خواب داشته باشد. از جمله اینکه باعث آسیب دائمی شبکیه چشم می شود.
نور ال ای دی و چشم
نورهای ال ای دی سطوح بالایی از تشعشع در نوار آبی شعاع نور رنگین کمان است که طی زمان می تواند به شبکیه چشم صدمه بزند.
 
دکتر سلیا سانچز راموس به عنوان محقق دانشگاه «کامپلوتنس» در مادرید اسپانیا اظهار داشت:
«شبکیه یک بافت بسیار حساس است که چشم را پوشانده و هرگز دوباره رشد نمی کند و یا زمانی که صدمه ببیند، قابل تعویض نیست.
 
شبکیه های آسیب دیده به زودی به یک وضعیت اپیدمی تبدیل می شود و علت اصلی آن استفاده گسترده از رایانه، تلفن های همراه، نمایشگرهای تلویزیون و حتی چراغ های راهنمایی رانندگی و چراغ های خیابانی است که به تدریج ال ای دی ها جایگزین آنها شده اند. نور ال ای دی برای کودکان، افرادی که چشمانشان به نور حساس است و افرادی که به دلیل شغل شان مدام با نورهای LED مواجه اند، ضرر دارد.
 
انتظار می رود که با گذشت زمان این مشکل وخیم تر هم بشود، چرا که طول عمر انسان ها بیشتر می شود و کودکان در سال های نخست زندگی خود به جای کاغذ بیشتر از دستگاه های الکترونیک به ویژه برای انجام تکالیف درسی استفاده می کنند. چشم ها برای نگاه مستقیم به نور طراحی نشده اند، بلکه آنها برای دیدن با نور طراحی شده اند.»
 
این در شرایطی است که ما می توانیم با تأثیرات خطرناک اشعه ها مقابله کنیم که این امر با استفاده از محافظ چشمی مناسب و بستن چشم ها برای تعدیل شرایط امکان پذیر است. همچنین بر اساس توصیه محققان، مصرف غذاهای غنی از ویتامین A چون فلفل و اسفناج می تواند در محافظت از چشم ها موثر باشد.
لامپ کم مصرف
پیش از این لامپ های LED تنها در تابلوهای شهری، چراغ های راهنمایی و برخی دستگاه های الکتریکی مانند برخی چراغ های مطالعه یا تلویزیون ها استفاده می شد، اما امروزه جایگاه  آنها وسیع تر شده و از آنها برای روشنایی منازل، برخی محصولات نوردرمانی و حتی برخی وسایل بازی کودکان استفاده می شود.
 
تنها نگرانی موجود درباره این لامپ ها آن است که طبق تحقیقات اخیر آژانس  ملی ایمنی و بهداشت مواد غذایی و محیط کار، لامپ های LED می توانند سبب بروز ناراحتی های چشمی شوند و سلامت افراد، به ویژه کارمندان شاغل را به طور خاص تحت تاثیر قرار دهند. روشنایی LED از طریق سرکوب ترشح هورمون ملاتونین و اختلال در چرخه 24 ساعته ریتم شبانه روزی بدن می تواند در فرآیند خواب اختلال ایجاد کند.
 
این لامپ ها مزایای بی شماری دارند؛ از جمله اینکه مصرف انرژی آنها در مقایسه با لامپ های معمولی، پایین تر است. از سوی دیگر، دوام و عمر بالایی دارند و بر خلاف لامپ های کم مصرف که 8 هزار ساعت عمر می کنند، LEDها 50 هزار ساعت دوام دارند. اما بر خلاف لامپ های معمولی، شدت نور آنها هزار برابر بیشتر است و چشم را می زند.
 
نور این چراغ ها که عمدتا آبی است، برای سه گروه می تواند مضر باشد: کودکان، افرادی که چشمانشان به نور حساس است (مبتلایان به نوعی از بیماری های چشمی یا پوستی) و افرادی که به دلیل شغل شان مدام با نورهای LED مواجه اند.
ضرر نور ال ای دی برای خواب
به منظور کاهش مصرف انرژی در سراسر جهان، نور سفید و سرد LED ها جایگزین تابش زرد رنگ و گرم چراغ های خیابان ها شده است. اما این کار هزینه داشته است، به طوری که پزشکان هشدار می دهند که این لامپ ها می توانند از طریق تاثیر بر خواب و بینایی به سلامتی ما آسیب وارد کنند.
خواب
دکتر مایا بابو یکی از اعضای هیئت مدیره انجمن پزشکی آمریکا AMA در یک اظهار نظر اعلام می کند : علیرغم مزیت لامپ های LED جهت کاهش انرژی، وقتی برخی از آنها به عنوان چراغ های خیابانی استفاده می شوند زیان آور هستند. کارشناسان پزشکی عقیده دارند که LED های سفید ممکن است مقدار زیادی نور آبی ساطع کنند که می تواند تاثیرات منفی بر روی سلامتی تان بگذارد.
 
طبق گفته AMA، روشنایی LED پر نور آبی از طریق سرکوب کردن ترشح هورمون ملاتونین و اختلال در چرخه 24 ساعته ریتم شبانه روزی بدن می تواند در فرآیند خواب اختلال ایجاد کند. این انجمن ادعا می کند که تاثیر لامپ های LED سفید می تواند پنج برابر بیشتر از لامپ های معمولی خیابان ها باشد. پروفسور استیفنز می نویسد: یک LED سفید 4 هزار یا 5 هزار کلوین، محتوی سطح بالایی از نور آبی طول موج کوتاه است. این مقادیر بسیار بالاتر از یک لامپ رشته ای است که دارای دمای رنگی 2400 کلوین است.
 
AMA همچنین تاکید می کند که این احتمال وجود دارد که لامپ های LED در خیابان ها تابش خیره کننده ایجاد کنند و توصیه می کند تا طول موج های آبی آنها کاهش یابند.
 
به گفته پروفسور استیفنز، تقریبا هرگز یک راه حل کاملاً رضایت بخش برای یک مشکل پیچیده وجود ندارد. ما باید در شب روشنایی داشته باشیم، نه فقط در خانه ها و محل کار بلکه در خیابان های خود نیز نیاز به روشنایی داریم. نیاز به مصرف بهینه انرژی جدی است، اما کاهش خطرات روشنایی نامناسب برای انسان نیز اهمیت دارد، هم به دلیل ایجاد خیره شدگی و هم اختلال در ریتم چرخه 24 ساعته شبانه روزی.
( تعداد کل: 217 )
   1       2       3       4       5       ...       44    >>